Среда, 12 Декабря 2018 года

Запорізькі археологи віднайшли унікальний артефакт на дні Дніпра

24.06.2018 | Автор: Туманов Вадим | 245 | 0
Старовинний артефакт 17 століття шукали протягом двох тижнів

Запорізькі археологи повернулися з експедиції. 20 років тому неподалік Херсону в одній із заток Дніпра знайшли військове судно. Тоді вдалося підняти лише гармати, посуд, сокири та інші предмети. Сама галера так і залишилася під водою. Зараз дослідження поновили. Там археологи знайшли ще 2 інші човни.

Цікаві кадри зафільмували запорізькі археологи. У затоці Дніпра неподалік від Херсону вони шукали турецьку галеру. Але замість неї виявили плоскодонне судно. Дослідники замальовують його план прямо під водою. Розповідають, це скоріш за все турецький байдак. Який перевозив вантажі. Та це не єдине відкриття. На відстані менше ніж 100 метрів від човна учасники експедиції виявили ще один.

Дослідники зазначають, обидва човни мають сліди пожежі. Отже можна зробити припущення, що судна затонули після якоїсь битви. Можливо від бою із запорозькими козаками. Поки обидва човни залишаються на дні Дніпра. Але дослідники повернулися з експедиції не з пустими руками. Дістали з води фрагменти посуду, цвяхи та скоби з човнів, шматки свинця. Також привезли люльку 17 століття, скоріш за все турецьку. Всі предмети археологи будуть досліджувати. Продовжать вивчати і знайдений байдак. На ньому знайшли фрагменти вапняку. Знахідку планують показати геологам, аби дізнатися звідки він походить.

Археологи у майбутньому планують провести ще одну підводну експедицію для дослідження човнів. До неї хочуть залучити студентів. Підіймати кораблі поки не планують. Адже для цього потрібні кошти.

Джерело: ztv.zp.ua

Поделись новостью с друзьями


Комментариев (0)


Правила комментирования на сайте Город М

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Не больше 500 символов (0)