Среда, 26 Июня 2019 года

Запорізькій області – 80 років!

11.01.2019 | Автор: Каштанов Вадим | 278 | 0
10 січня 1939-го року на території тоді ще радянської України одночасно з Кіровоградською і Сумською областями була утворена й Запорізька.

 

З нагоди ювілею в обласній науковій бібліотеці відкрили виставку, в якій зібрано понад 150 джерел. Деякі з видань дивом вдалося зберегти за часів Другої Світової.

На пожовклому папері – низка оголошень, накази партійної верхівки та військові звіти. Так виглядала класична радянська періодика, що видавалася і для читачів у Запорізькій області. Газета датується 1941-м роком. Це один з експонатів виставки, відкрили в науковій бібліотеці до 80-річчя від дня заснування Запорізької області. Усього тут представлено понад 150 джерел. Це книги, карти, буклети, фотоальбоми, періодичні видання.

Одне з таких видань було видане саме 1939-го року. Розповідає про участь України в радянській сільськогосподарській виставці. На його сторінках світлини, що показують працю людей запорізького краю. Чимало видань висвітлюють історію утворення регіону, його виробничий та науковий потенціал, здобутки. Є в експозиції й статистичні видання. Поруч із цими й книги, написані та видані нашими сучасниками. В них – свіжий погляд на багаторічну історію краю. Окреме місце в експозиції займають аудіовізуальні експонати. Виставка, присвячена 80-річчю Запорізької області в науковій бібліотеці працюватиме протягом місяця.

https://tv5.zp.ua 

Поделись новостью с друзьями


Комментариев (0)


Правила комментирования на сайте Город М

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Не больше 500 символов (0)