Среда, 12 Декабря 2018 года

Украинцы едят в два раза меньше свинины, чем в странах ЕС

21.06.2018 | Автор: Туманов Вадим | 146 | 0
Поголовье свиней снизилось в 3.5 раза

Не всі сьогодні можуть купити м'ясо. На ринку на свинину встановлена ​​досить висока ціна.

Таку думку висловив Артур Лоза, голова Асоціації свинарів України (АСУ), слова якого agronews.ua з посиланням на objectiv.tv.

Артур Лоза: "В Україні споживають 19-20 кілограмів на душу населення в рік, коли в розвинених країнах Європи - Австрія Данія, Іспанія, Чехія, Франція, в середньому, споживають до 40 кілограмів свинини. Тобто, ми споживаємо в 2 рази менше, ніж звичайні європейські країни. Хоча ми вважаємо себе країною свінофільной, де люди споживають багато свинини за традицією. Але фактично через низьку купівельну спроможність населення цього не відбувається ".

За словами Лози, не варто вважати, що домашня свинина якісніша ніж та, яку продають в супермаркетах. Оптовики самі закуповують свинину у населення, а в великих приватних господарствах корми нічим не відрізняються від кормів на сільгосппідприємствах. Якщо раніше в Україні налічувалося 21 млн голів свиней, то зараз - трохи більше 6 млн, тобто в 3,5 рази менше. В останні роки повністю зникло племінне свинарство, тварин для розведення доводиться завозити з-за кордону.

Для бажаючих завести власну свиню можуть бути корисні такі розрахунки досвідченого свинаря: нормальний приріст становить до 1 кілограма на добу, свиня до забійної кондиції витримується протягом 150-200 днів. Економічна витрата корму становить 2,6-4,5 кг корму на 1 кг приросту. Більш смачне м'ясо в домашніх умовах виходить із застосуванням комбінованого годування - зерно, трава плюс добавки молока або сироватки молока, картоплі, гарбуза.

Нагадаємо, що приватники відмовляються від особистого підсобного господарства. Тримати птицю і худобу для себе стає економічно невигідно.

«Аргумент»

Поделись новостью с друзьями


Комментариев (0)


Правила комментирования на сайте Город М

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Не больше 500 символов (0)